THY'den Tarihi 19 Mayıs Hatıra Bileti...

  • Güncelleme: 18.05.2020 19:11
  • Okunma: 1567 kez
  • Yorum: 0
THY tarihi yolculuk 19 Mayıs hatıra bileti alma ekranı! Türk Hava Yolları 19 Mayıs hatıra bileti nasıl ve nereden alınır?
THY'den Tarihi 19 Mayıs Hatıra Bileti...

Türk Hava Yolları (THY), Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a tarihi uçuş gerçekleştirecek. Bu tarihi uçuşa sanal olarak katılmak isteyen vatandaşlar biletlerini alarak yerlerini ayırtmaya devam ediyor. Instagram ve Facebook gibi sosyal mecralarda tarihi yolculuk etiketi ile paylaşılan TK1919 sefer sayılı THY 19 Mayıs bileti, birkaç adımda kolayca oluşturulabiliyor. Vatandaşlara sunulan hatıra bileti kampanyası da günün en çok araştırılan konusu oldu. Peki, Türk Hava Yolları 19 Mayıs hatıra bileti nasıl ve nereden alınır? THY tarihi uçuş Samsun bilet alma nasıl yapılır? THY tarihi yolculuk 19 Mayıs hatıra bileti alma ekranı ve detaylar haberimizde.

23 Nisan'da gökyüzüne ay yıldız izini bırakan Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel Samsun'a tarihi bir uçuş gerçekleştirecek. 19 Mayıs günü İstanbul'dan Samsun'a gerçekleştirilecek TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacak. 19 Mayıs hatıra bileti ile Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yer olan Samsun’a TK1919 seferi ile sembolik uçuş sağlayan THY, bu biletin sosyal medyada sergilenmesine de imkan tanıyor. THY'nin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel tarihte yolculuk uçuşuna '19 Mayıs hatıra bileti' almak isteyen binlerce milyonlarca vatandaş konuyla ilgili araştırmalarına başladı.