Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da vatandaşlarla buluştu

  • Güncelleme: 04.09.2020 14:35
  • Okunma: 4416 kez
  • Yorum: 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da sel felaketinin vurduğu bölgeyi önce havadan inceledi. İçişleri Bakanı Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'un eşlik ettiği Erdoğan,
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Giresun'da vatandaşlarla buluştu

daha sonra vatandaşlarla sohbet edip AFAD Başkanı tarafından son gelişmelere dair bilgileri aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanGiresun Limanı'nda düzenlenecek Su Ürünleri Av Sezonu açılışına katılmak ve yaşanan sel felaketi sonrası incelemelerde bulunmak için kente geldi. Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum brifing verdi. Bölgedeki vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.

VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığına ait uçakla Ordu-Giresun Havalimanı'na iniş yaptı. Çok sayıda askeri ve emniyet mensubu havalimanı çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemi alırken; Sahil Güvenlik gemisi denizden, helikopterler ise havadan güvenlik çemberi oluşturdu. Erdoğan, helikopter ile sel felaketinin yaşandığı Giresun'un Dereli ilçesinden havadan incelemelerinin ardından, vatandaşlarla sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da sel felaketini yaşayan bölgeyi havadan inceledi

AFAD BAŞKANI ERDOĞAN'I BİLGİLENDİRDİ

Daha sonra tören alanına gelen Erdoğan, yaşanan felaket hakkında AFAD tarafından hazırlanan grafikleri inceledi. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, sel felaketinin yaşandığı ilçedeki çalışmalar hakkında Erdoğan'a bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da sel felaketini yaşayan bölgeyi havadan inceledi

"MÜJDELER VERECEĞİM"

Selin vurduğu bölgede inceleme yapan Erdoğan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, şunları söyledi: ''İnşallah önümüzdeki yılın ortalarına bilemediniz sonuna kadar bütün çalışmalarımızı tamam erdirelim istiyoruz. Bütün yollar altyapı üst yapı konutla ve bu konutlarla beraber esnafın sorununu çözelim diyoruz. Şimdi de zaten konuşmamda bazı müjdeleri de vereceğim. Ve hiç bekletmeden esnafımız yerlerine kavuşsun istiyoruz. Ama bir taraftan da yıkılacak olan yerler var. Yıkacağız mecburuz. Artık bu dere yataklarında konut kalmamalı. Onlara rezerv alanında yapacağımız konutlarla o konutlara taşıyıp çok daha huzurlu bir yere taşıyalım diyoruz. Çünkü halkımızın başına gelecek olan dertler, belalar sonra bizim yüzümüzden gelmiş olur, biz buna katlanamayız. Eğer devletsek bunu yapmamız lazım. bu konuda tabi benim sevgili vatandaşım da bize yardımcı olacak. Biz de süratle bunu bitirip onları oralara taşıyalım.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Giresun'da vatandaşlarla buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Giresun'da vatandaşlarla buluştu

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz